bug-buddy - en to pa translation catalogue (32 entries)

en: Bug Report Tool
pa: ਬੱਗ ਜਾਣਕਾਰੀ ਸੰਦ

en: Telsa Gwynne
pa: ਤੀਲਸਾ ਗਵੇਨੀ

en: 2002
pa: ੨੦੦੨

en: Kevin Conder
pa: ਕੀਵਿਨ ਕੋਡੀਰ

en: Eric Baudais
pa: ਇਰਿਸ ਬੁਡੀਸ

en: 2004
pa: ੨੦੦੪

en: 2005
pa: ੨੦੦੫

en: Shaun McCance
pa: ਸ਼ੁਨ ਮੈਕਾਸੀ

en: GNOME Documentation Project
pa: ਗਨੋਮ ਦਸਤਾਵੇਜ਼ ਪਰੋਜੈਕਟ

en: Telsa
pa: ਤੀਲਸਾ

en: Kevin
pa: ਕੀਵੀਨ

en: Conder
pa: ਕੋਡਰ

en: This manual describes version 2.11 of Bug Buddy.
pa: ਇਸ ਦਸਤਾਵੇਜ਼ ਵਿੱਚ ਬੱਗ ਬੱਡੀ ਦੇ 2.11 ਵਰਜਨ ਬਾਰੇ ਜਾਣਕਾਰੀ ਹੈ।

en: Introduction
pa: ਜਾਣ ਪਛਾਣ

en: Welcome
pa: ਜੀ ਆਇਆਂ ਨੂੰ

en: The translation is wrong
pa: ਅਨੁਵਾਦ ਗਲਤ ਹੈ

en: Debug nothing
pa: ਡੀਬੱਗ ਕੁਝ ਨਹੀਂ

en: Debug core file
pa: ਡੀਬੱਗ ਕੋਰ ਫਾਇਲ

en: Binary file
pa: ਬਾਈਨਰੀ ਫਾਇਲ

en: Process ID
pa: ਕਾਰਜ ID

en: Selecting a Product
pa: ਇੱਕ ਉਤਪਾਦ ਦੀ ਚੋਣ ਕਰਨੀ

en: critical
pa: ਨਾਜ਼ੁਕ

en: major
pa: ਵੱਡਾ

en: normal
pa: ਆਮ

en: minor
pa: ਛੋਟਾ

en: enhancement
pa: ਸੁਧਾਰ

en: Bug Description
pa: ਬੱਗ ਵੇਰਵਾ

en: Description of Problem
pa: ਸਮੱਸਿਆ ਦਾ ਵੇਰਵਾ

en: Mail Configuration
pa: ਮੇਲ ਸੰਰਚਨਾ

en: Name
pa: ਨਾਂ

en: Email
pa: ਈ-ਮੇਲ

en: Confirmation
pa: ਪੁਸ਼ਟੀ
