eog - en to uk translation catalogue (99 entries)

en: Image Viewer Manual
uk: Довідка з програми перегляду зображень

en: GNOME Documentation Project
uk: Проект документування GNOME

en: The Free Software Foundation
uk: Free Software Foundation

en: GNOME Documentation Team
uk: Команда документування GNOME

en: Image Viewer Manual V2.8
uk: Довідка з програми перегляду зображень версії 2.8

en: Image Viewer Manual V2.7
uk: Довідка з програми перегляду зображень версії 2.7

en: February 2004
uk: Лютий 2004

en: Sun GNOME Documentation Team
uk: Команда документування GNOME від Sun

en: Eye of GNOME Manual V2.6
uk: Довідка з програми Око GNOME версії 2.6

en: November 2003
uk: Листопад 2003

en: Eye of GNOME Manual V2.5
uk: Довідка з програми Око GNOME версії 2.5

en: September 2003
uk: Вересень 2003

en: Eye of GNOME Manual V2.4
uk: Довідка з програми Око GNOME версії 2.4

en: January 2003
uk: Січень 2003

en: Eye of GNOME Manual V2.3
uk: Довідка з програми Око GNOME версії 2.3

en: October 2002
uk: Жовтень 2002

en: Eye of GNOME Manual V2.2
uk: Довідка з програми Око GNOME версії 2.2

en: August 2002
uk: Серпень 2002

en: Eye of GNOME Manual V2.1
uk: Довідка з програми Око GNOME версії 2.1

en: July 2002
uk: Липень 2002

en: Eye of GNOME Manual V2.0
uk: Довідка з програми Око GNOME версії 2.0

en: May 2002
uk: Травень 2002

en: Eye of GNOME User's Guide
uk: Довідка користувача з програми Око GNOME

en: Feedback
uk: Зворотний зв'язок

en: Eye of GNOME
uk: Око GNOME

en: Introduction
uk: Вступ

en: The <application>Eye of GNOME Image Viewer</application> application enables you to view single image files, as well as large image collections.
uk: Програма <application>переглядач зображень Око GNOME</application> дозволяє переглядати файли зображення по-одному, а також великі збірки файлів.

en: Starting Image Viewer
uk: Запуск переглядача зображень

en: You can start <application>Image Viewer</application> in the following ways:
uk: Програму <application>Переглядач зображень</application>  можна запустити кількома способами:

en: Choose <menuchoice><guimenu>Graphics</guimenu><guimenuitem>Image Viewer</guimenuitem></menuchoice> from the <guimenu>Applications</guimenu> menu.
uk: У меню <guimenu>Програми</guimenu> виберіть <menuchoice><guimenu>Графіка</guimenu><guimenuitem>Перегляд зображень</guimenuitem></menuchoice>.

en: Run <command>eog</command> at the prompt in a terminal such as <application>gnome-terminal</application>, or from the <application>Run Application</application> dialog.
uk: Запустіть <command>eog</command> з командного рядка у терміналі, наприклад <application>gnome-terminal</application>, або ж у діалоговому вікні <application>Виконати програму</application>.

en: Closing Image Viewer
uk: Закривання переглядача зображень

en: Supported File Types
uk: Підтримувані типи файлів

en: ANI - Animation
uk: ANI - Анімація

en: BMP - Windows Bitmap
uk: BMP - бітове зображення Windows

en: GIF - Graphics Interchange Format
uk: GIF - графічний формат для обміну

en: ICO - Windows Icon
uk: ICO - значок Windows

en: PNG - Portable Network Graphics
uk: PNG - переносна мережна графіка

en: PNM - Portable Anymap from the PPM Toolkit
uk: PNM - переносна Anymap з набору PPM

en: TIFF - Tagged Image File Format
uk: TIFF - теговий формат файлів зображень

en: WBMP - Wireless Bitmap
uk: WBMP - бітове зображення для бездротового зв'язку

en: XBM - X Bitmap
uk: XBM - бітове зображення системи X

en: XPM - X Pixmap
uk: XPM - піксельне зображення системи X

en: Image Viewer Features
uk: Властивості переглядача зображень

en: <application>Image Viewer</application> has a variety of features to help you view your images. You can zoom in and out or view the image full screen. Regardless of your zoom level, <application>Image Viewer</application> uses a low amount of memory. You can also rotate and flip the image you are viewing.
uk: <application>Переглядач зображень</application> має багато функцій для перегляду зображення. Можна вибирати масштаб чи увімкнути перегляд на весь екран. Незалежно від масштабу  <application>Переглядач зображень</application> використовує невеликий обсяг пам'яті. При перегляді зображення можна розвертати чи віддзеркалювати.

en: The collection view allows the viewing and editing of large image collections. In this view image operations can be applied to all selected images at once.
uk: Режим перегляду колекцій дозволяє переглядати та редагувати великі колекції зображень. У цьому режимі операції над зображенням можна застосувати до усіх виділених зображень разом.

en: <application>Image Viewer</application> has special support for digital camera pictures and displays EXIF metadata recorded with the image. This feature requires <systemitem class="library">libexif</systemitem> to be installed on your system. If <systemitem class="library">libjpeg</systemitem> is also available all JPEG image modifications are lossless. That is, saving rotated and flipped JPEG images will not recompress the image. Beside this all available metadata (like EXIF) will be preserved and updated accordingly.
uk: <application>Переглядач зображень</application> має спеціальну підтримку цифрових фотоапаратів та відображає метадані EXIF, що записані у зображенні. Для підтримки цієї функції у системі має бути встановлена бібліотека <systemitem class="library">libexif</systemitem>. Якщо встановлена бібліотека <systemitem class="library">libjpeg</systemitem>, тоді усі зміни у зображеннях типу JPEG виконуються без втрати якості. Тобто при збереженні повернутих та дзеркальних зображень типу JPEG вони не будуть повторно стискатись. Окрім того усі метадані (такі як EXIF) будуть збережені та відповідним чином оновлені.

en: Getting Started
uk: Початок роботи

en: When you start <application>Image Viewer</application>, the following window is displayed:
uk: Після запуску програми <application>Переглядач зображень</application> відкриється наступне вікно.

en: Image Viewer Start Up Window
uk: Початкове вікно переглядача зображень

en: The <application>Image Viewer</application> window contains the following elements:
uk: Вікно <application>Переглядач зображень</application> містить наступні елементи:

en: Menubar
uk: Панель меню

en: Toolbar
uk: Панель інструментів

en: The toolbar contains a subset of the commands that you can access from the menubar. To show or hide the toolbar, choose <menuchoice><guimenu>View</guimenu><guimenuitem>Toolbar</guimenuitem></menuchoice>.
uk: Панель інструментів містить піднабір команд, до яких можна отримати доступ з меню. Щоб показати/сховати панелі інструментів, виберіть <menuchoice><guimenu>Вигляд</guimenu><guimenuitem>Панель інструментів</guimenuitem></menuchoice>.

en: Display area
uk: Область відображення

en: Statusbar
uk: Рядок стану

en: The statusbar provides information about the image. To show or hide the statusbar, choose <menuchoice><guimenu>View</guimenu><guimenuitem>Statusbar</guimenuitem></menuchoice>.
uk: У рядку стану показується інформація про зображення. Щоб показати/сховати рядок стану, виберіть <menuchoice><guimenu>Вигляд</guimenu><guimenuitem>Рядок стану</guimenuitem></menuchoice>.

en: Most actions in <application>Image Viewer</application> can be performed several ways. For example, you can open a file in the following ways:
uk: У програмі  <application>Переглядач зображень</application> більшість дій можна виконувати кількома способами. Наприклад, файл відкривається такими способами:

en: Drag an image file into the <application>Image Viewer</application> window from another application or window.
uk: Перетягніть файл зображення з іншої програми у вікно програми <application>Переглядач зображень</application>.

en: Double-click on an image file in the file manager or other application.
uk: Двічі клацніть на файл зображення у менеджері файлів або іншій програмі.

en: Choose <menuchoice><guimenu>File</guimenu><guimenuitem>Open</guimenuitem></menuchoice> and select an image file in the <application>Load Image</application> dialog.
uk: Виберіть <menuchoice><guimenu>Файл</guimenu><guimenuitem>Відкрити</guimenuitem></menuchoice> та виберіть файл зображення у діалоговому вікні <application>Відкрити зображення</application>.

en: Press <keycombo><keycap>Ctrl</keycap><keycap>O</keycap></keycombo> and select an image file in the <application>Load Image</application> dialog.
uk: Натисніть <keycombo><keycap>Ctrl</keycap><keycap>O</keycap></keycombo> та виберіть файл зображення у діалоговому вікні <application>Відкрити зображення</application>.

en: Viewing Images
uk: Перегляд зображень

en: To open an image, perform the following steps:
uk: Щоб відкрити зображення, виконайте наступні кроки:

en: Choose <menuchoice><guimenu>File</guimenu><guimenuitem>Open</guimenuitem></menuchoice>, or press <keycombo><keycap>Ctrl</keycap><keycap>O</keycap></keycombo>.
uk: Виберіть <menuchoice><guimenu>Файл</guimenu><guimenuitem>Відкрити</guimenuitem></menuchoice>, або натисніть <keycombo><keycap>Ctrl</keycap><keycap>O</keycap></keycombo>.

en: In the <guilabel>Load Image</guilabel> dialog, select the file you want to open.
uk: У діалоговому вікні <guilabel>Відкрити зображення</guilabel>, виберіть потрібний файл.

en: Click <guibutton>Open</guibutton>. <application>Image Viewer</application> displays the name of the image file in the titlebar of the window.
uk: Натисніть <guibutton>Відкрити</guibutton>. <application>переглядач зображень</application> покаже назву зображення у заголовку вікна.

en: To view all images in a folder, perform the following steps:
uk: Щоб переглянути усі зображення у теці, виконайте наступні дії:

en: Use the arrow keys on the keyboard.
uk: Скористатись клавішами зі стрілками.

en: Use the scrollbars on the window.
uk: Скористатись смугами прокрутки.

en: Manipulating Images
uk: Маніпуляції із зображеннями

en: Saving
uk: Збереження

en: <application>Image Viewer</application> always tries to choose the save method with least impact to the image data. For example, if an otherwise unmodified image is saved under a different name in the same format, the file is simply copied. If <systemitem class="library">libjpeg</systemitem> is available on the system all JPEG image modifications are done without loss of image information.
uk: <application>Переглядач зображень</application> завжди намагається вибрати метод збереження з найменшою шкодою для даних зображення. Наприклад, якщо незмінене зображення зберігається з іншою назвою у тому самому  форматі, файл просто копіюється. Якщо у системі є бібліотека <systemitem class="library">libjpeg</systemitem> усі зміни у зображеннях типу JPEG виконуються без втрати інформації зображення.

en: To save an image, choose <menuchoice><guimenu>File</guimenu><guisubmenu>Save</guisubmenu></menuchoice>. The image will be saved under the same name and file type. Therefore, unmodified images needn't be saved.
uk: Щоб зберегти зображення виберіть <menuchoice><guimenu>Файл</guimenu><guisubmenu>Зберегти</guisubmenu></menuchoice>. Зображення буде збережене з цією самою назвою та типом файлу. Отже, не змінені зображення не треба зберігати.

en: Save As
uk: Зберегти як

en: The folder in which the images will be saved is specified by <guilabel>Destination Folder</guilabel>. Initially the folder is set to to the current folder. The <guilabel>Browse</guilabel> button opens a standard open folder dialog for browsing the filesystem. The resulting filename for each image is specified by <guilabel>Filename Format</guilabel>. The filename schema is constructed by simple characters and special tags. The following special tags are available:
uk: Тека, у якій зберігаються зображення, вказується у полі <guilabel>Тека призначення</guilabel>. Спочатку у полі встановлено початкову теку. При натисканні на кнопку <guilabel>Огляд</guilabel> відкривається стандартне діалогове вікно перегляду файлової системи. Схема іменування для кожного зображення вказується у полі <guilabel>Формат назв файлів</guilabel>. Схема  назв файлів складається зі звичайних символів та спеціальних тегів. МОжливі наступні теги:

en: <guilabel>Filename (%f)</guilabel> - Original filename without the fileformat suffix.
uk: <guilabel>Назва-файлу (%f)</guilabel> - Початкова назва файлу без суфіксу формату файла.

en: <guilabel>Counter (%n)</guilabel> - Auto-incremented number (starts at specified counter start).
uk: <guilabel>Лічильник (%n)</guilabel> - числа, що автоматично збільшуються (відлік починається з вказаного лічильника).

en: Everything but these special tags are considered normal text.
uk: Усі окрім цих спеціальних тегів розглядається як звичайний текст.

en: The image format is determined by the drop-down box after the schema definition. Select a specific image format or use the <guilabel>as is</guilabel> option to state the the same format as the original file should be used.
uk: Формат зображення визначається у розкривному списку після визначення схеми іменування. Вкажіть певний формат зображення чи виберіть параметр <guilabel>як є</guilabel>, щоб залишати початковий формат файлів.

en: The <guilabel>Options</guilabel> section allows to remove all space characters by underscores in the resulting filename if <guilabel>Replace spaces by underscore</guilabel> is checked. The <guilabel>Start counter at</guilabel> spin box determines at which number the counter starts if you use the %n tag for the file format specification.
uk: У розділі <guilabel>Параметри</guilabel> відмічений параметр <guilabel>Замінювати пробіли на підкреслення</guilabel> дозволяє замінити усі пробіли на підкреслення. Поле з прокруткою <guilabel>Починати відлік з</guilabel> визначає з якого числа починається відлік при використанні тега %n у специфікації формату тега.

en: Preferences
uk: Параметри

en: Preferences can be changed by going to <menuchoice><guimenu>Edit</guimenu><guimenuitem>Preferences</guimenuitem></menuchoice>. You will be able to change the options for image viewing and slide shows. The changes apply to all open windows instantly.
uk: Параметри можна змінити вибравши <menuchoice><guimenu>Правка</guimenu><guimenuitem>Параметри</guimenuitem></menuchoice>. Ви зможете змінити параметри перегляду зображення та режиму показу слайдів. Зміни негайно застосовуються до усіх відкритих вікон.

en: Image View
uk: Перегляд зображення

en: Image Interpolation
uk: Інтерполяція зображення

en: Select the <guilabel>Interpolate image on zoom</guilabel> option to enable image interpolation when you change the zoom factor for the image. If you select this option, <application>Image Viewer</application> uses bilinear interpolation. Bilinear interpolation is a simple and fast method of interpolation. When you zoom in on an image, <application>Image Viewer</application> uses up to four adjacent pixels to compute the colors of the new pixels. When you zoom out of an image, <application>Image Viewer</application> averages regions of color in the existing image to compute the colors of the pixels.
uk: Щоб увімкнути інтерполяцію зображень при зміні масштабу зображення відмітьте параметр <guilabel>Інтерполювати зображення при збільшенні</guilabel>, при цьому буде використовуватись білінійна інтерполяція. Білінійна інтерполяція - швидкий метод інтерполяції. При збільшенні зображення,  <application>Переглядач зображень</application> використовує чотири суміжні точки для обчислення кольорів нової точки. При зменшенні зображення виконується усереднення області кольорів у існуючому зображенні для обчислення кольорів точок.

en: Transparent Parts
uk: Прозорі частини

en: Select one of the following options to determine how <application>Image Viewer</application> displays transparent parts of an image:
uk: Відмітьте один з наступних параметрів для визначення типу відображення прозорих частин зображення:

en: As check pattern
uk: Шахівниця

en: Displays any transparent parts of the image in a check pattern.
uk: Відображає прозорі частини зображення у вигляді шахового візерунку.

en: As custom color
uk: Власний колір

en: Displays any transparent parts of the image in a solid color that you specify. Click on the color selector button to select a color.
uk: Відображає прозорі частини зображення у вигляді вказаного вами суцільного кольору. Для вибору кольору натисніть кнопку.

en: As background
uk: Колір тла

en: Displays any transparent parts of the image in the background color of the <application>Image Viewer</application> application.
uk: Відображає прозорі частини зображення у вигляді кольору тла програми <application>Переглядач зображень</application>.

en: Slide Show
uk: Показ слайдів

en: Image Zoom
uk: Масштаб зображення

en: Select the <guilabel>Allow zoom greater than 100% initially</guilabel> option to resize all images to fit the screen during the slide show. If you do not select this option, images that are smaller than the screen size are not resized to fit the screen.
uk: Відмітьте параметр <guilabel>Дозволяти початковий масштаб більше 100%</guilabel> для зміни розміру усіх зображень до розміру екрану при показі слайдів. Якщо ви не відмітили цей параметр, зображення менші за екран не будуть змінювати розмір, щоб зайняти весь екран.

en: Sequence
uk: Послідовність

en: Select the <guilabel>Loop sequence</guilabel> option to cycle endlessly through the list of images during the slide show. If you do not select this option, the slide show returns to the collection view after the last image is displayed.
uk: Відмітьте параметр <guilabel>Циклічна послідовність</guilabel> для нескінченного циклу при перегляді списку зображень у режимі показу слайдів. Якщо ви не відмітите цей параметр, після показу останнього зображення відбудеться вихід з режиму показу слайдів.
